CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Varunadi Vati | Варунади Вати

Други производи

 • Go Richh Hair Oil | ЗА СИЛНА И УБАВА КОСА

  Original price was: 990 ден.Current price is: 693 ден.

 • Брахми Чаванпраш – ајурведски производ за имунитет и меморија

  Brahmi Chyawanprash – ЗА ПОСИЛЕН ИМУНИТЕТ

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Проблемите со прекумерна тежина, слаб метаболизам, подуеност и отоци реши ги на природен начин.

  Stholyantak Churna | СЛАБЕЈТЕ ПРИРОДНО

  1.090 ден

Varunadi Vati | Варунади Вати

Главна билка во овој производ е билката Tribulus terrstis која го помага здравјето и нормалното функционирање на уринарниот систем. Оваа билка исто така го поддржува и здравјето на репродуктивниот систем.

1.090 ден

Опис

Во Индиската митологија Varun е богот на водата, па така и овој производ го добива своето име. Varunadi Vati е чиста билна комбинација која можат да ја користат лица кои страдаат од опструкции на уринарниот трак.

Главна билка во овој производ е билката Tribulus terrstis која го помага здравјето и нормалното функционирање на уринарниот систем. Оваа билка исто така го поддржува и здравјето на репродуктивниот систем.

Овој производ е 100% природен и нема никакви несакани последици од неговото земање. Билките кои се користат во овој производ се споменати во древните текстови на Charaka Samhita 3000 г.п.н.е и истете се користат за истата намена и денеска.

Состав:

Секое пакување содржи 120 таблети од по 500 мг.

Ред.Бр Латинско име Индиско име
1 Boerhavia Diffusa Punarnava
2 Crataeva nurvala Varun
3 Tribulus terrestris Gokshur
4 Commiphora mukul Shuddha Guggulu

Начин на употреба: 1-2 таблети, два до три пати на ден

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Varunadi Vati | Варунади Вати”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top