CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Tulsi | Тулси

Други производи

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

 • Ајурведа – Прирачник за здрав живот од м-р др. Викрам Чаухан

  300 ден

 • Arjun Tea | Арјун Чај

  1.090 ден

Tulsi | Тулси

Ocimum sanctum содржи големо количество на природни антиоксиданти и помага да се заштитат клетките и ткивата од радикалии кои предизвикуваат оксидативно оштетување. Ocimum sanctum помага да се одржи силата на имунолошкиот систем. Ја поддржува работата на срцето. Помага за одржување на виталноста. Помага во одржување на оптимално ментално и физичко здравје.

1.090 ден

Опис

Во секој домашен индиски двор централната позиција ја зазема светиот босилек – tulsi. Ова растение е грмушка од 0,5 до 1,5 m. Во ајурведската наука за здравјето на човекот има голема примена.

Тулси капсулите содржат 60 бежелатински капсули, полнети со екстракт од билката Ocimum tenuiflorum.

Од билката Ocimum tenuiflorum ги добивате следните бенефити:

 1. Ocimum sanctum содржи големо количество на природни антиоксиданти и помага да се заштитат клетките и ткивата од радикалии кои предизвикуваат оксидативно оштетување.
 2. Ocimum sanctum помага да се одржи силата на имунолошкиот систем.
 3. Ја поддржува работата на срцето. Помага за одржување на виталноста.
 4. Помага во одржување на оптимално ментално и физичко здравје.

Начин на употреба: 
1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Состав:
Секое пакување содржи 60 капсули, од по 500мг.

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1. Tulsi Ocimum tenuiflorum 500 мг

Производителот препорачува: Се употребува како посебен препарат, како и во комбинација со друг препарат во зависност од потребата.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Tulsi | Тулси”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top