CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Triphala | Трифала

Други производи

 • Go Richh Hair Oil | ЗА СИЛНА И УБАВА КОСА

  Original price was: 990 ден.Current price is: 693 ден.

 • Брахми Чаванпраш – ајурведски производ за имунитет и меморија

  Brahmi Chyawanprash – ЗА ПОСИЛЕН ИМУНИТЕТ

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Проблемите со прекумерна тежина, слаб метаболизам, подуеност и отоци реши ги на природен начин.

  Stholyantak Churna | СЛАБЕЈТЕ ПРИРОДНО

  1.090 ден

Triphala | Трифала

✓ Помага во одржувањена работата на дигестивниот систем и помага во одржување на дигестивниот систем слободен од паразити.
✓ Помага во балансирање на дигестивните гасови и се користи за редовно природно празнење на организмот.
✓ Содржи големо количество на природни антиоксиданти и помага во зајакнување на имунитетот на организмот.

1.090 ден

Опис

“Triphala” е мешавина на најпознатите ајурведски билки и тоа харитаки, бибитаки и амалаки. Познати се и како миробалансери. Билките во комбинација се корисни при повеќе здравствени нарушувања и ги отстрануваат насобраните токсини во телото. Целосно природна растителна формула без хемиски додатоци. Состојките се често користени во ајурведскиот систем на медицина без никакви несакани ефекти, уште во 5000 год. п. н. е. Главна билка во овој производ е билката Terminalia chebula и таа ги дава следните бенефити.

1. Помага во одржувањена работата на дигестивниот систем и помага во одржување на дигестивниот систем слободен од паразити.
2. Помага во балансирање на дигестивните гасови и се користи за редовно природно празнење на организмот.
3. Содржи големо количество на природни антиоксиданти и помага во зајакнување на имунитетот на организмот.

Состав:

Секое пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Бр Користени билки Англиско име Латинско име Количина
1. Харитаки Чебуличен миробалан Terminalia chebula 166,66 мг
2. Бибитаки Белеричен миробалан Terminalia bellerica 166,66 мг
3. Амалаки Индиски малина Emblica officinalis 166,66 мг

Начин на употреба
1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Triphala | Трифала”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top