CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Stress Support | Поддршка при стрес

Други производи

 • Go Richh Hair Oil | ЗА СИЛНА И УБАВА КОСА

  Original price was: 990 ден.Current price is: 693 ден.

 • Брахми Чаванпраш – ајурведски производ за имунитет и меморија

  Brahmi Chyawanprash – ЗА ПОСИЛЕН ИМУНИТЕТ

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Проблемите со прекумерна тежина, слаб метаболизам, подуеност и отоци реши ги на природен начин.

  Stholyantak Churna | СЛАБЕЈТЕ ПРИРОДНО

  1.090 ден

Stress Support | Поддршка при стрес

Поддршката на стресот е наполно природна формулација на билки без дополнителни хемикалии и не создава зависност.

1.090 ден

Опис

Овој продукт ги има своите корени во Ајурведата, древниот здравствен систем од билки во Индија. Според Ајурведата, континуираниот стрес води до нерамнотежа на Вата и последично до други енергии. Билките во овој продукт дејствуваат синергетски за да ја контролираат нарушената Вата, притоа дејствувајќи на причинителот, на коренот.  Ако се среќавате со стресот во секојдневниот живот, внесете го во исхраната овој додаток на храна за да го заштитите својот организам од сите болести кои се јавуваат како резултат на стресното живеење.

Oвој препарат содржи комбинација од билки кои се корисни при разни состојби на организмот и тоа :

Withania somnifera:

 1. Содржи големо количество на природни антиоксиданти со што помага во одржување на целокупното здравје.
 2. Помага да се одржи оптимална издржливост.
 3. Помага во зајакнување на имунитетот на организмот.
 4. Ја зајакнува отпорноста на телото од стрес.
 5. Го поддржува нормалното спиење.
 6. Помага да се чуствувате поенергични.
 7. Помага во одржување на женските полови органи.
 8. Ја поддржува сексуалната функција кај мажите.

Bacopa monnieri:

 1. Помага во одржување на меморијата и концентрацијата.
 2. Содржи големо количество на природни антиоксиданси и помага при заштита на мозочните келии од штетното дејство на слободните радикали.

Valeriana wallichii:

 1. Го помага заспивањето и помага да се задржи природниот сон.
 2. Ја зајакнува отпорноста на телото од стрес.
 3. Помага за поддршка на релаксацијата.

Билки за Поддршка на стресот: Поддршката на стресот е наполно природна формулација на билки без дополнителни хемикалии. Состојките често биле користени во ајурведскиот медицински систем без несакани ефекти, уште од 5000 години п.н.е.

Начин на употреба
1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Oвој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Едно пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Состојки:

Бр. Индиско име Ботаничко име Користени делови Количина
1 Ашваганда Withania somnifera корен 200 гм
2 Тагар Valeriana wallichii корен 200 гм
3 Брахми Bacopa monnieri целосно 100 гм

Забелешка
: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Stress Support | Поддршка при стрес”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top