CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

Други производи

 • Go Richh Hair Oil | Масло за коса

  990 ден

 • Brahmi Chyawanprash – Брахми Чуампраш

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Ајурведа – Прирачник за здрав живот од м-р др. Викрам Чаухан

  300 ден

Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

Ова е класична хербална Ајурведска формула која датира од 1100 год. н.е. Познатата формулација од “ Chakradatt Samhita” ја балансира ( смирува) Vata.

1.090 ден

Опис

Столијанта чурна е уникатна билна формулација која се користи во Ајурведата најстариот медицински систем во светот.

Билките кои се составен дел од овој производ го помагаат варењето на храната и ги банасираат дигестивните гасови. Исто така помагаат за одржување на нормално ниво на масти во крвта.

Столијантак чурна се состои од следните билки: Premna mucronata, Terminalia arjuna,Terminalia chebula, Terminalia bellerica, Emblica officinalis, Saraca indica, Andrographis paniculata, Acacia Arabica, Plumbago zeylanica, Cyprus rotundus, Embelia ribes, Cinnamomum zeylanica, Azadirachta indica, Bacopa monnieri, Moringa oleifera, Syzigium cumini.

Билките кои се користат во овој препарат се препорачуваат за:

Andrographis paniculata:

 1. Придонесува кон одбрана на телото против надворешни агенси

Cinnamomum zeylanicum:

 1. Го помага варењето на храната и балансирањето на дигестивните гасови.
 2. Ја одржува удобноста во телото, главата и забите.
 3. Го поддржува здравјето на горниот респираторен тракт.
 4. Го поддржува здравјето на срцето и циркулацијата. Помага за одржување на нормално ниво на масти во крвта.
 5. Ја поддржува функцијата на репродуктивниот и уринарниот систем.
 6. Го поддржува здравјето на кожата и устата.
 7. Има значајна антиоксидантна активност.

Дозирање:1 до 2 кафени лажички 2 пати на ден, половина час по оброк, растворено во топла вода.

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Производите на Планет Ајурведа се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Секое пакување е од по 200 г. 

Столијантак чурна се состои од следните билки: Premna mucronata, Terminalia arjuna,Terminalia chebula, Terminalia bellerica, Emblica officinalis, Saraca indica, Andrographis paniculata, Acacia Arabica, Plumbago zeylanica, Cyprus rotundus, Embelia ribes, Cinnamomum zeylanica, Azadirachta indica, Bacopa monnieri, Moringa oleifera, Syzigium cumini

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Stholyantak Churna | Столијантак Чурна”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top