CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Shatavari | Шатавари

Други производи

 • Go Richh Hair Oil | Масло за коса

  990 ден

 • Brahmi Chyawanprash – Брахми Чуампраш

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

Shatavari | Шатавари

✓ Го одржува здравјето на жените за време и по менопаузата.
✓ Помага во одржувањето на здрав проток на мајчиното млеко.
✓ Помага да се чуствувате поенергични.
✓ Го поддржува заспивањето.
✓ Ги поддржува менталните функции.
✓ Ја подобрува отпорноста на организмот на стрес.
✓ Го поддржува здравјето на циркулаторниот систем.
✓ Ја поддржува работата на срцето.
✓ Ја поддржува сексуалната функција кај мажите.

1.090 ден

Опис

Шатавари капсулите се чист екстракт од билката Asparagus racemosus.

 1. Го одржува здравјето на жените за време и по менопаузата.
 2. Помага во одржувањето на здрав проток на мајчиното млеко.
 3. Благотворно влијае на женските репродуктивни органи и одржување на нормален менструален циклус.
 4. Помага да се чуствувате поенергични.
 5. Го поддржува заспивањето. Ги поддржува менталните функции. Ја подобрува отпорноста на организмот на стрес.
 6. Го поддржува здравјето на циркулаторниот систем. Ја поддржува работата на срцето.
 7. Ја поддржува сексуалната функција кај мажите.

Забелешка: Нашиот производ Шатавари како и сите други наши производи не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Дозирање – 1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Секое пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Shatavari | Шатавари”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top