CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Rencure Formula | Ренкјур Формула одржувај го здравјето на уринарниот систем

Други производи

 • Go Richh Hair Oil | Масло за коса

  990 ден

 • Brahmi Chyawanprash – Брахми Чуампраш

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

Rencure Formula | Ренкјур Формула одржувај го здравјето на уринарниот систем

✓ Tribulus terrestris помага за здравјето и нормалното функционирање на уринарниот систем.
✓ Tribulus terrestris го поддржува здравјето на репродуктивниот систем.
✓ Chicorium intybus помага во оддржување на каналите од бубрезите.

1.090 ден

Опис

Rencure Formula ги има своите корени во Ајурведата – древниот здравствен систем на Индија. Според Ајурведата, рамнотежата на три енергии во телото – Вата, Питта и Кафа (кинетичка, термална и потенцијална енергија) во телото е состојба без болести, додека нивната нерамнотежа доведува до болести. Билките во оваа формула заеднички делуваат и ги контролираат нарушените Вата, Питта и Кафа. Овие три енергии на телото при нарушување предизвикуваат пореметување на работата на органите и насобирање на токсини, како и откажување на бубрезите.

Билките кои се составен дел на овој производ ги даваат следните бенефити:

1. Tribulus terrestris помага за здравјето и нормалното функционирање на уринарниот систем.
2. Tribulus terrestris го поддржува здравјето на репродуктивниот систем.
3. Chicorium intybus помага во оддржување на каналите од бубрезите.

Начин на употреба
1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Состав:

Едно пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1 Пунарнава Boerrhavia diffusa 200 мг
2 Варун Craeteva nurvala 100 гм
3 Каасни Chicorium intybus 50 гм
4 Трибулус Tribulus terrestris 100 гм
5 Палаш Butea monosperma 50 гм

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Rencure Formula | Ренкјур Формула одржувај го здравјето на уринарниот систем”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top