CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Punarnava | Пунарнава

Други производи

 • Go Richh Hair Oil | Масло за коса

  990 ден

 • Brahmi Chyawanprash – Брахми Чуампраш

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

Punarnava | Пунарнава

✓ Благотворно влијае на срцето и кардиоваскуларниот систем.
✓ Помага за одржување на нормално ниво на гликоза.

1.090 ден

Опис

Пунарнава е уникатна билка која се користи во Ајурведата уште пред 5000 години п.н.е.

Едно пакување од Пунарнава капсулите се состои од 60, 500 милиграмски капсули кои се чист екстракт на билката Boerhavia diffusa.

Boerhavia diffusa е корисна за:

 1. Благотворно влијае на срцето и кардиоваскуларниот систем.
 2. Помага за одржување на нормално ниво на гликоза.

Производите на Планет Ајурведа се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Начин на употреба
1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Секое пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Punarnava | Пунарнава”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top