CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Punarnava Mandoor | Пунарнава Мандур

Други производи

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

 • Ајурведа – Прирачник за здрав живот од м-р др. Викрам Чаухан

  300 ден

 • Arjun Tea | Арјун Чај

  1.090 ден

Punarnava Mandoor | Пунарнава Мандур

✓ Благотворно влијае на срцето и кардиоваскуларниот систем.
✓ Помага за одржување на нормално ниво на гликоза.

1.090 ден

Опис

Пунарнава мандур е билна формулација позната во Ајурведата уште пред 5000 години п.н.е.

Овој хербален микс се состои од повеќе билки како Boerhavia diffusa која е корисна за:

 1. Благотворно влијае на срцето и кардиоваскуларниот систем.
 2. Помага за одржување на нормално ниво на гликоза.

Производите на Планет Ајурведа се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Начин на употреба
1-2 таблети, два до три пати на ден

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Секое пакување содржи 120 таблети од по 500 мг.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Punarnava Mandoor | Пунарнава Мандур”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top