CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Pradrantak Churna | Прадрантак Чурна го регулира менструалниот циклус

Други производи

 • Go Richh Hair Oil | Масло за коса

  990 ден

 • Brahmi Chyawanprash – Брахми Чуампраш

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

Pradrantak Churna | Прадрантак Чурна го регулира менструалниот циклус

Praadrantak Churna е сигурна и ефикасна комбинација од билки што ги поддржува функцијата на уринарниот, репродуктивниот и кардиоваскуларниот систем и се употребува во Ајурведа уште од 5000 год. п.н.е.

1.090 ден

Опис

Pradrantak Churna е сигурна и ефикасна комбинација од билки што се употребува во Ајурведа уште од 5000 год. п.н.е. Овие билки дејствуваат заеднички на синергетски начин и се многу ефективни и може безбедно да се користат за одржување на функцијата на женските репродуктивни органи.

Билките од кои се состои оваа билна формулација се користат за:

Sarаca indica:

 1. Sarаca indica благотворно влијае на женските репродуктивни органи и одржување на нормален менструален циклус.

Terminalia Arjuna:

 1. Помага во работата на црниот дроб и го подобрува апетитот.
 2. Ги штити клетките во телото преку своите антиоксидантни својства.
 3. Помага за одржување на функцијата на срцето.

Начин на употреба
1/2 до 1 полна кафена лажичка два пати на ден

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

 

бр Индиско име Латинско име Количина
1. Lodhra Symplocus racemosa 50 gm
2. Ashok Saraca indica 50 gm
3. Udumbur Ficus glomerata 50 gm
4. Arjuna Terminalia Arjuna 50 gm

Секое пакување е од по 200 г.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Pradrantak Churna | Прадрантак Чурна го регулира менструалниот циклус”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top