CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Neem | Ним за проблематична кожа

Други производи

 • Go Richh Hair Oil | ЗА СИЛНА И УБАВА КОСА

  Original price was: 990 ден.Current price is: 693 ден.

 • Брахми Чаванпраш – ајурведски производ за имунитет и меморија

  Brahmi Chyawanprash – ЗА ПОСИЛЕН ИМУНИТЕТ

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Проблемите со прекумерна тежина, слаб метаболизам, подуеност и отоци реши ги на природен начин.

  Stholyantak Churna | СЛАБЕЈТЕ ПРИРОДНО

  1.090 ден

Neem | Ним за проблематична кожа

Ним е евергрин дрво кое просечно расте од 9 – 12 метри височина во облик на полумесечина , запчести листови и голем раст на бели цветови. Цветовите на неем мирисаат благо, особено навечер. Се знае дека е ефикасно и пријателско за околината. Делови кои се употребуваат: Свежи овошја, сушени овошја, семето, лисјата, коренот, кората и цветовите.

1.090 ден

Опис

Особините на неем биле опишани во древните индиски текстови (5000 год.п.н.е) како што се Atharva veda, Ghrhyasu tras. Описното име е Нимба што произлегува од зборот nimbati што во превод би значело “да дава одлично здравје”. Буквално секој дел од дрвото има своја употреба. Продуктите од neem дрвото се користат за:

Azadirachta indica:

 • Помага во одржувањето на здрав дигестивен систем.
 • Jа поддржува природната одбрана на телото, особено во дигестивниот систем и на кожата.
 • Придонесува во одржување на здравјето на кожата.
 • Го поддржува имунолошкиот систем.
 • Ја поддржува фунцијата на црниот дроб.


Начин на употреба

1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Состав:

Едно пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1. Neem Azadirachta Indica 500 мг

Опис на растението: Neem е матично на Идија. Тоа е евергрин дрво кое просечно расте од 9 – 12 метри височина во облик на полумесечина , запчести листови и голем раст на бели цветови. Цветовите на неем мирисаат благо, особено навечер. Се знае дека е ефикасно и пријателско за околината.

Делови кои се употребуваат: Свежи овошја, сушени овошја, семето, лисјата, коренот, кората и цветовите.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Neem | Ним за проблематична кожа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top