CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Navkarshik Churna | Навкаршик Чурна природен чистач на токсини

Други производи

 • Go Richh Hair Oil | ЗА СИЛНА И УБАВА КОСА

  Original price was: 990 ден.Current price is: 693 ден.

 • Брахми Чаванпраш – ајурведски производ за имунитет и меморија

  Brahmi Chyawanprash – ЗА ПОСИЛЕН ИМУНИТЕТ

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Проблемите со прекумерна тежина, слаб метаболизам, подуеност и отоци реши ги на природен начин.

  Stholyantak Churna | СЛАБЕЈТЕ ПРИРОДНО

  1.090 ден

Navkarshik Churna | Навкаршик Чурна природен чистач на токсини

Ова е класична хербална Ајурведска формула која датира од 1100 год. н.е. Познатата формулација од “ Chakradatt Samhita” ја балансира ( смирува) Vata и помага за зголемување на имунитетот.

1.090 ден

Опис

Навкаршик чурна е уникатна билна формулација која се користи во Ајурведата најстариот медицински систем во светот.

Билките кои се составен дел од овој производ синергетски придонесуваат за помагање на варењето на храната и одржување на функцијата на црниот дроб.

Билките кои се користат во овој препарат (Emblica officinalis, Azadirachta indica, Rubia cordifolia) се препорачуваат за:

Emblica officinalis

 1. Содржи големо количество на природни антиоксиданси и помага во зајакнување на имунитетот на организмот.
 2. Благопријатно делува на желудникот и придонесува за здравјето на дигестивниот тракт.
 3. Го поддржува гастроинтестиналното здравје, го помага варењето и ја одржува функцијата на цревата.
 4. Ја зајакнува отпорноста на организмот од стрес.
 5. Помага да се чуствувате поенергични.
 6. Го поддржува репродуктивниот систем и системот на варење.
 7. Помага во одржување на функцијата на срцето и кардиоваскуларниот систем.
 8. Помага во одржувањето на нормално ниво на глукоза во крвта.
 9. Ја поддржува функцијата на очите.

Azadirachta indica

 1. Помага во одржувањето на здрав дигестивен систем.
 2. Jа поддржува природната одбрана на телото, особено во дигестивниот систем и на кожата.
 3. Придонесува во одржување на здравјето на кожата.
 4. Го поддржува имунолошкиот систем.
 5. Ја поддржува фунцијата на црниот дроб.

Rubia cordifolia

 1. Ја поддржува функцијата на црниот дроб.
 2. Обезбедува добра поддршка за апетитот и варењето на храната.
 3. Придонесува во одржување на  уринарните патишта и го поддржува метаболизмот на шеќер.

Дозирање:

1 полна кафена лажичка до 1 рамна супена лажица, два пати на ден

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

бр Користени билки Латинско име Количина
1 Амла Emblica officinalis 22,22 гм
2 Харитаки Terminalia Chebula 22,22 гм
3 Бахера Terminalia Bellerica 22,22 гм
4 Вача Acorus Calamus 22,22 гм
5 Неем Azadirachta Indica 22,22 гм
6 Манџиста Rubia Cordifolia 22,22 гм
7 Кутаки Picrorrhiza Kurrao 22,22 гм
8 Гилој Tinospora Cordifolia 22,22 гм
9 Дарухалди Berberis Aristata 22,22 гм

Производите на Планет Ајурведа се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Секое пакување е од по 200 г.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Navkarshik Churna | Навкаршик Чурна природен чистач на токсини”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top