CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Mutrakrichantak Churna | Мутракричантак Чурна за нормалното функционирање на уринарниот систем.

Други производи

 • Go Richh Hair Oil | ЗА СИЛНА И УБАВА КОСА

  Original price was: 990 ден.Current price is: 693 ден.

 • Брахми Чаванпраш – ајурведски производ за имунитет и меморија

  Brahmi Chyawanprash – ЗА ПОСИЛЕН ИМУНИТЕТ

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Проблемите со прекумерна тежина, слаб метаболизам, подуеност и отоци реши ги на природен начин.

  Stholyantak Churna | СЛАБЕЈТЕ ПРИРОДНО

  1.090 ден

Mutrakrichantak Churna | Мутракричантак Чурна за нормалното функционирање на уринарниот систем.

Mutrakrichantak Churna е сигурна и ефикасна комбинација од билки што ги поддржува функцијата на уринарниот, репродуктивниот и кардиоваскуларниот систем и се употребува во Ајурведа уште од 5000 год. п.н.е.

1.090 ден

Опис

Mutrakrichantak Churna е сигурна и ефикасна комбинација од билки што се употребува во Ајурведа уште од 5000 год. п.н.е. Овие билки дејствуваат заеднички на синергетски начин и се многу ефективни и може безбедно да се користат.

Оваа билна комбинација се состои од билките Crateva nurvala, Boerhavia diffusa, Tribulus terrestris, Chicorium intybus, Phyllanthus niruri, Albezzia lebbock, Moringa oleifera, Achyranthes aspera кои се користат за:

Boerhavia diffusa:

 1. Благотворно влијае на срцето и кардиоваскуларниот систем.
 2. Помага за одржување на нормално ниво на гликоза.

Tribulus terrestris:

 1. Помага за здравјето и нормалното функционирање на уринарниот систем.
 2. Го поддржува здравјето на репродуктивниот систем.
 3. Ја промовира сексуалната способност.
 4. Помага за одржување на здраво ниво на железо во крвта.
 5. Го поддржува здравјето на срцето.

Phyllanthus niruri:

 1. Phyllanthus niruri ja oдржува функцијата на мочниот меур и уринарниот проток.

Начин на употреба
1 полна кафена лажичка до 1 рамна супена лажица, два пати на ден

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Секоја лажичка од 5 грама содржи:

бр Користени билки Англиско име Латинско име Количина
1 Шириш Момиза дрво Albezzia lebbock 0,53 гр
2 Варун Копар Crateva nurvala 0,79 гр
3 Каасни Шикори Chicorium intybus 0,79 гр
4 Пунарнава Свинска трева Boerrhavia diffusa 0,79 гр
5 Гокшур Пунктурно вино Tribulus terrestris 0,79 гр
6 Бхуми Амиа Црвена сандаловина Phyllanthus niruri 0,53 гр
7 Шигру Стапчиња Moringa oleifera 0,53гр
8 Апамарг Кафф цвеќе Achyranthes aspera 0,25 гр

Секое пакување е од по 200 г.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетеријанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Mutrakrichantak Churna | Мутракричантак Чурна за нормалното функционирање на уринарниот систем.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top