CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Memory Support | Поддршка на меморијата

Други производи

 • Go Richh Hair Oil | ЗА СИЛНА И УБАВА КОСА

  Original price was: 990 ден.Current price is: 693 ден.

 • Брахми Чаванпраш – ајурведски производ за имунитет и меморија

  Brahmi Chyawanprash – ЗА ПОСИЛЕН ИМУНИТЕТ

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Проблемите со прекумерна тежина, слаб метаболизам, подуеност и отоци реши ги на природен начин.

  Stholyantak Churna | СЛАБЕЈТЕ ПРИРОДНО

  1.090 ден

Memory Support | Поддршка на меморијата

Подршка на меморијата е 100% природен производ, хербален микс кој датира од записите на Ајурведата уште од пред 5000 години п.н.е. Билката Bacopa monnieri помага во одржување на меморијата и концентрацијата, а пак Acorus calamus ќе ви го подобри расположнието.

1.090 ден

Опис

Овој продукт ги има своите корења во Ајурведата, индискиот древен здравствен систем на билки, според кој балансот на трите енергии Вата, Пита и Кафа (кинетичката, термалната и потенцијалната енергија) во телото е состојба ослободена од болести, додека нивната нерамнотежа предизвикува болести. Нерамнотежата на Вата, Пита и Кафа придонесува намалено сеќавање, слаба концентрација, стрес и напнатост. Билките во овој продукт дејствуваат синергетски за да ги контролираат Вата, Пита и Кафа, што помага во подобрувањето на сеќавањето и концентрацијата.

Од билките кои се користат во оваа билна формулација ќе ги добиете следните бенефити:

Bacopa monnieri:

 1. Помага во одржување на меморијата и концентрацијата.
 2. Содржи големо количество на природни антиоксиданси и помага при заштита на мозочните келии од штетното дејство на слободните радикали.

Acorus calamus:

 1. Го поддржува варењето на храната и придонесува за нормална функција на цревата. Помага за одржување на фукцијата на желудникот и цревата.
 2. Го поддржува здравјето на респираторните органи. Ја зголемува отпорноста на телото.
 3. Го поттикнува и подобрува расположението.

Начин на употреба
1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Едно пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Бр. Индиско име Ботаничко име Користени делови Количина
1 Брахми Bacopa monnieri целосно 200 гм
2 Вача Acorus calamus корен 200 гм
3 Шанкпушпи Convolvulus pluricaulis целосно 100 гм

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Memory Support | Поддршка на меморијата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top