CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

Други производи

 • Brahmi Chyawanprash – Брахми Чуампраш

  1.470 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

 • Ајурведа – Прирачник за здрав живот од м-р др. Викрам Чаухан

  300 ден

 • Arjun Tea | Арјун Чај

  1.090 ден

Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

Овој сок како додаток на исхрана се користи за одржување на функцијата на цревата и женските репродуктивни органи. Помага за одржување на здрава кожа, здраво ниво на шеќер во крвта и здрав имунолошки систем.

1.240 ден

Опис

Кумари Саар или Алое Верa најповеќе се користи за детоксификација на телото. Овој производ кој во суштина е чист сок од Алое вера ги балансира трите енергии во телото Вата, Пита и Кафа. Кумари саар e 100% природен производ кој без апсолутно никакви хемикалии, додатоци, бои и не создаваат никакви несакани ефекти.

Кумари саар или Aloe Vera препорачано е за:

 1. Го поддржува гастроинтестиналното здравје, како и варењето на храната. Ја одржува функцијата на цревата и придонесува кон физичка благосостојба.
 2. Придонесува за нормална синтеза на инсулин.
 3. Помaгa во одржување на нормално ниво на шеќер во крвта.
 4. Помага во одржување на здрава кожа.
 5. Благотворно влијае на женските репродуктивни органи и придонесува во одржување на нормален менструалниот циклус.
 6. Помага за редуцирање на заморот, придонесува во зголемување на  отпорноста на психичкиот товар и придонесува во стимулирање на  метаболизмот.
 7. Помага за одржување на здрав имунолошки систем.

Дозирање:

Кумари саар би требало да се консумира два пати дневно, 20мл наутро и навечер со исто количество вода пред оброк. Откако ќе се отвори сокот мора да се чува во фрижидер.

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Бр. Интернационално име Индиско име Делови Количина
1 Алое Верa Kumari Екстракт од лист 99.5%
2 Дозволени конзерванси 0.50%

Препораки од производителот: Користете го редовно, според Вашите потреби, во комбинација со сите други производи за побрзи и подобри резултати.

Секое пакување содржи по 500 мл чист сок од Алое вера.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top