CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Karela | Карела

Други производи

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

 • Ајурведа – Прирачник за здрав живот од м-р др. Викрам Чаухан

  300 ден

 • Arjun Tea | Арјун Чај

  1.090 ден

Karela | Карела

Карела е 100% природен и секоја капсула содржи 500 мг чист екстракт од билката Momordica charantia, односно горчлива тиква или добро позната како Карела во Индиската литература.

1.090 ден

Опис

Карела е 100% природен и секоја капсула содржи 500 мг чист екстракт од билката Momordica charantia,односно горчлива тиква или добро позната како Карела во Индиската литература.

Карела (Momordica charantia) помага за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта

Карела е многу богата со природен витамин А и С.

Начин на употреба: 1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Состав:

Секое пакување содржи 60, 500 милиграмски капсули.

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1. Karela Momordica charantia 500 мг

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Karela | Карела”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top