CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Karela | Карела за здраво тело

Други производи

 • Go Richh Hair Oil | ЗА СИЛНА И УБАВА КОСА

  Original price was: 990 ден.Current price is: 693 ден.

 • Брахми Чаванпраш – ајурведски производ за имунитет и меморија

  Brahmi Chyawanprash – ЗА ПОСИЛЕН ИМУНИТЕТ

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Проблемите со прекумерна тежина, слаб метаболизам, подуеност и отоци реши ги на природен начин.

  Stholyantak Churna | СЛАБЕЈТЕ ПРИРОДНО

  1.090 ден

Karela | Карела за здраво тело

Карела е 100% природен и секоја капсула содржи 500 мг чист екстракт од билката Momordica charantia, односно горчлива тиква или добро позната како Карела во Индиската литература.

1.090 ден

Опис

Карела е 100% природен и секоја капсула содржи 500 мг чист екстракт од билката Momordica charantia,односно горчлива тиква или добро позната како Карела во Индиската литература.

Карела (Momordica charantia) помага за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта

Карела е многу богата со природен витамин А и С.

Начин на употреба: 1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Состав:

Секое пакување содржи 60, 500 милиграмски капсули.

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1. Karela Momordica charantia 500 мг

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Karela | Карела за здраво тело”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top