CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Kаishore Guggul – Кишор Гугул

Други производи

 • Go Richh Hair Oil | Масло за коса

  990 ден

 • Brahmi Chyawanprash – Брахми Чуампраш

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

Kаishore Guggul – Кишор Гугул

Кишорe Гуггул е Ајурвдска мешавина која содржи природни билки за прочистување на организмот (цревата, крвта и ткивата) и како дел од овој природен производ се и Харитаки и Гилој. Трифала се покажа како надобра билка која го поддржува варењето на храната, а Гилој како најголем поддржувач на имунолошкиот систем. Гуггул пак е билка која го одржува нормалното ниво на холесетерол и шеќер во крвта и помага за одржување на здравјето на зглобовите, коските како и здравјето на кожата.

1.090 ден

Опис

Кишор гуггул е Ајурвдска мешавина која содржи природни билки за прочистување на организмот (цревата, крвта и ткивата) и како дел од овој природен производ се и Харитаки и Гилој. Трифала се покажа како надобра билка која го поддржува варењето на храната, а Гилој како најголем поддржувач на имунолошкиот систем. Гуггул пак е билка која го одржува нормалното ниво на холесетерол и шеќер во крвта и помага за одржување на здравјето на зглобовите, коските како и здравјето на кожата.

Кишоре Гуггул традиционално се користи при нарушување на Пита енергијата според Ајурведата која се манифестира со воспаление на зглобовите. Главните состојки на овој препарат се Гудучи, Трифала и Трикату но оваа комбинација се комбинира со Гуггул за да се отстрани вишокот на Пита енергијата во телото.

Состојки – Секоја таблета од 250 мг содржи:

Guggul (Commiphora mukul), Guduchi (Tinospora cordifolia), Ginger (Zingiber officinale), Pippali (Piper longum), Black Pepper (Piper nigrum), Danti (Baliospermum montanum), Nishoth (Operculina turpethum), Amalaki (Emblica officinalis), Bibhitaki (Terminalia belerica), Haritaki (Terminalia chebula) сите во еднаков сооднос.

Едно пакување содржи 120 таблети од по 250 мг.

Commiphora mukul:

 1. Придонесува за одржување на нормално ниво на холестерол во организмот.
 2. Commiphora mukul ја одржува телесата тежина во баланс. Го поддржува здравјето на кардиоваскуларниот систем. Ја поддржува фукцијата на срцето.
 3. Помага во одржувањето на здравјето на зглобовите и коските.
 4. Ја поддржува функцијата на имунолошкиот систем и има значајно антиоксидантно дејство.
 5. Помага во одржување на здравјето на кожата.
 6. Помага за чистење на цревата, крвта и ткивата.
 7. Помага во одржување на благосостојба на телото и умот, како и ја поддржува функцијата на нервите.
 8. Помага во одржување на нормална менструална функција.
 9. Го одржува здравјето на простатата.
 10. Помага да се одржи нормално ниво на липиди во крвта.
 11. Помага за одржување нормално ниво на гликоза, како дел од здравиот начин на живот.

Terminalia chebula:

 1. Го поддржува варењето на храната и функцијата на цревата. Помага да се балансираат дигестивните гасови. Ја оддржува правилната функција на дебелото црево и промовира нормална столица.
 2. Гo поддржува централниот нервен систем и сите ментални функции. Ја поддржува функцијата на петте сетила, особено на очите. Помага во одржување на здравјето на устата и грлото. Помага во одржување на здравјето на кожата на главата. Ја подобрува отпорноста на организмот на стрес.
 3. Содржи природни антиоксиданси и помага за зајакнување на имунитетот на организмот.

Tinospora cordifolia:

 1. Ја поддржува отпорноста на организмот на стрес.
 2. Го одржува здравјето на кожата.
 3. Го одржува здравјето на црниот дроб.
 4. Помага за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта.
 5. Го поддржува здравјето на зглобовите.
 6. Ја поддржува функцијата на имунолошкиот систем.

Piper nigrum:

 1. Го поддржува здравјето на женскиот репродуктивен систем. Ja поддржува функцијата на имунолошкиот систем и има значајно антиоксидантно дејство.
 2. Дава поддршка на црниот дроб и на неговите функции со промовирање на циркулацијата на крвта низ  крвните садови и капилари.
 3. Помага во одржувањето на здрава кожа со промовирање на циркулацијата на крвта низ крвните садови и капилари.
 4. Има значајно антиоксидантно дејство.

Забелешка: Нашиот Кишор Гуггул како и сите други наши производи не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Дозирање – 1-2 таблети, два до три пати на ден

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Kаishore Guggul – Кишор Гугул”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top