CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Joint Aid Plus | Поддршка за зглобови- Заборавете на болката во зглобовите

Други производи

 • Go Richh Hair Oil | ЗА СИЛНА И УБАВА КОСА

  Original price was: 990 ден.Current price is: 693 ден.

 • Брахми Чаванпраш – ајурведски производ за имунитет и меморија

  Brahmi Chyawanprash – ЗА ПОСИЛЕН ИМУНИТЕТ

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Проблемите со прекумерна тежина, слаб метаболизам, подуеност и отоци реши ги на природен начин.

  Stholyantak Churna | СЛАБЕЈТЕ ПРИРОДНО

  1.090 ден

Joint Aid Plus | Поддршка за зглобови- Заборавете на болката во зглобовите

Ова е мешавина од уникатни билки опишани во Ајурведата . Ова е чиста билкина мешавина без дополнителни хемикалии.

1.090 ден

Опис

Joint Aid plus support е мешавина од уникатни билки опишани во Ајурведата како најдобри за одржување на здравјето на зглобовите, мускулите и коските. Содржи екстракти од ниргунди, салаки, гугул, ѓумбир, гилоj и ашваганда. Овие билки заедно дејствуваат на еден синергетски начин го одржуваат нормалното ниво на холестерол во организмот, како и функцијата на дигестивниот тракт. Ова е чиста билкина мешавина богата со антиоксиданси, без дополнителни хемикалии кои ќе ви помогне во одржување на имунитетот и да се чуствувате поенергични. Состојките често се користени во ајурведскиот  систем без несакани ефекти уште од 5000 година п.н.е.

Билките кои се користат во истата ги даваат следните бенефити:

Boswellia Serrata:

 1. Boswellia Serrata го одржува здравјето на зглобовите, мускулите и коските.
 2. Ја одржува функцијата на цревата и придонесува за здравјето на дигестивниот тракт.
 3. Го поддржува здравјето на белите дробови.
 4. Ја поддржува функцијата на срцето и помага во одржувањето на нормално ниво на холестерол во крвта.
 5. Го поддржува здравјето на гастро-интестиналниот тракт.
 6. Го поддржува машкото и женското полово здравје. Помага за регулирање на менструалниот циклус.

Commiphora mukul:

 1. Одржува нормално ниво на холестерол во организмот.
 2. Commiphora mukul ја одржува телесата тежина во баланс. Го поддржува здравјето на кардиоваскуларниот систем. Ја поддржува фукцијата на срцето.
 3. Помага во одржувањето на здравјето на зглобовите и коските.
 4. Ја поддржува функцијата на имунолошкиот систем и има значајно антиоксидантно дејство.
 5. Помага во одржување на здравјето на кожата.
 6. Помага во одржување на благосостојба на телото и умот, како и ја поддржува функцијата на нервите.
 7. Помага во одржување на менструалната функција. Го одржува здравјето на простатата.
 8. Помага да се одржи нормално ниво на липидите (мастите) во крвта.
 9. Помага за одржување нормално ниво на гликоза, како дел од здравиот начин на живот.

Withania somnifera:

 1. Withania somnifera содржи големо количество на природни антиоксиданти со што помага во одржување на целокупното здравје.
 2. Withania somnifera има антиоксидативна активност.
 3. Withania somnifera помага во зајакнување на имунитетот на организмот, помага да се одржи оптимална издржливост.
 4. Withania somnifera ја зајакнува отпорноста на телото од стрес.
 5. Withania somnifera го поддржува нормалното спиење.
 6. Withania somnifera помага да се чуствувате поенергични.
 7. Withania somnifera помага во одржување на женските полови органи.
 8. Withania somnifera ја поддржува сексуалната функција кај мажите.

Zingiber officinale

 1. Zingiber officinale помага во зајакнување на имунитетот на организмот.
 2. Zingiber officinale придонесува за зголемување на енергијата.

Состав:

Едно пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

<

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1 Ниргунди Vitex negundo 100 мг
2 Салаки Boswellia serrata 150 мг
3 Гугул Commiphora mukul 150 мг
4 Ѓумбир Zingiber officinale 50 мг
5 Ашваганда Withania somnifera 50 мг

Начин на употреба
1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Joint Aid Plus | Поддршка за зглобови- Заборавете на болката во зглобовите”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top