CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Guggul | Гугул помага да се намали холестеролот

Други производи

 • Go Richh Hair Oil | Масло за коса

  990 ден

 • Brahmi Chyawanprash – Брахми Чуампраш

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

Guggul | Гугул помага да се намали холестеролот

✓ Одржува нормално ниво на холестерол во организмот.
✓ Ја одржува телесата тежина во баланс.
✓ Го поддржува здравјето на кардиоваскуларниот систем.
✓ Ја поддржува фукцијата на срцето.
✓ Помага во одржувањето на здравјето на зглобовите и коските.
✓ Ја поддржува функцијата на имунолошкиот систем и има значајно антиоксидантно дејство.
✓ Помага во одржување на здравјето на кожата.

1.090 ден

Опис

Капсулите Гуггул се 100 % природен екстракт од билката Commiphora mukul. Гугул е високоценета ботаничка билка која се употребува во Ајурведата уште од пред 5000 г.п.н.е.
Во класичните Ајурведски текстови, се објаснува употребливоста на оваа билка за одржување на телесната тежина во баланс и нормално ниво на холестероли и гликоза во организмот. Оваа билка го одржува здравјето на зглобовите и коските.

Commiphora mukul е мало дрво од фамилијата Burceraceae, што потекнува од Индија. Расте како диво растение во полусувите држави на Раџастан, Гуџарат и Карнатака во Индија. Commiphora mukul  дрвото има пепеласто сива боја на кората која се раслојува во големи лушпи, откривајќи ја внатрешната кора која исто така се лупи. Гуместите зрна на Commiphora mukul  дрвото се високоцените во Ајурведа поради своите особини.

Commiphora mukul ги дава следните бенефити:

 1. Одржува нормално ниво на холестерол во организмот.
 2. Ја одржува телесата тежина во баланс. Го поддржува здравјето на кардиоваскуларниот систем. Ја поддржува фукцијата на срцето.
 3. Помага во одржувањето на здравјето на зглобовите и коските.
 4. Ја поддржува функцијата на имунолошкиот систем и има значајно антиоксидантно дејство.
 5. Помага во одржување на здравјето на кожата.
 6. Помага во одржување на благосостојба на телото и умот, како и ја поддржува функцијата на нервите.
 7. Помага во одржување на нормалната менструална функција. Го одржува здравјето на простатата.
 8. Помага да се одржи нормално ниво на липидите (мастите) во крвта.
 9. Помага за одржување нормално ниво на гликоза, како дел од здравиот начин на живот.

Едно пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Состав:

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1. Guggul Commiphora mukul 500 мг

Начин на употреба: 1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Guggul | Гугул помага да се намали холестеролот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top