CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Giloy | Гилој го зајакнува имунитетот

Други производи

 • Go Richh Hair Oil | Масло за коса

  990 ден

 • Brahmi Chyawanprash – Брахми Чуампраш

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

Giloy | Гилој го зајакнува имунитетот

Гилој капсулите се направени од чист хербален екстракт од Tinospora cordifolia.  Гилој  е 100% природен производ без никакви несакани последици.

1.090 ден

Опис

Гилој капсулите се направени од чист хербален екстракт од Tinospora cordifolia. Според Ајурведа, опишано е како “амират” поради големиот број на бенифити кои ги чуствуваат луѓето кои ја користат оваа билка. Гилој  е 100% природен производ без никакви несакани последици.

Tinospora cordifolia или Гилој е препорачано е за:

 1. Ја поддржува отпорноста на организмот на стрес. Им помага на телото и умот да се справат со стресот.
 2. Придонесува за одржување на здравјето на кожата.
 3. Ја поддржува нормалната функција на црниот дроб  и помага за одржување на  нивото на холестерол во здрави граници.
 4. Придонесува за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта. Ја одржува функцијата на уринарниот тракт.
 5. Го поддржува здравјето на зглобовите.
 6. Го зајакнува имунолошкиот систем и ја зајакнува природната одбрана на телото.
 7. Придонесува за заштита на здравјето на белите дробови.

Секое пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Бр. Индиско име Латинско име Количина
1. Giloy Tinospora cordifolia 500 мг

Начин на употреба: 1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Giloy | Гилој го зајакнува имунитетот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top