CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Female Health Support – заборавете на менструални болки

Други производи

 • Go Richh Hair Oil | Масло за коса

  990 ден

 • Brahmi Chyawanprash – Брахми Чуампраш

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

Female Health Support – заборавете на менструални болки

Заборавите на менструалните болки и притоа овој производ благотворно влијае на женските репродуктивни органи и го регулира менструалниот циклус.

1.090 ден

Опис

Заборавите на менструални болки со Female health support. Овој производ кој ќе Ви го регулира менструалниот циклус. Редовната употреба на овој производ помага на организмот да се справи со менопаузата и сите несакани симптоми од истата. Овој производ е 100% природен производ кој го одржува здравјето на женските репродуктивни органи. Овој продукт кој се користи како додаток во исхраната ги има корените во Ајурведа, древниот индиски систем од билки. Според Ајурведата, рамнотежата на трите енергии – Вата, Пита и Кафа (кинетичката, термалната и потенцијалната) во телото е состојба ослободена од болести, додека нивната нерамнотежа предизвикува болести. Билките во овој продукт дејствуваат синергетски за да ги контролираат нарушените Вата и Пита. Според Ајурведата, нарушената Вата предизвикува тешко крвавење, жешки млазови и иритација.

Начин на употреба
1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Состав:

Едно пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Бр. Индиско име Ботаничко име Користени делови Количина
1 Ашок Saraca indica кора 200 гр
2 Лодра Symplocos racemosa кора 150 гр
3 Шатавари Asparagus racemosus корен 150 гр

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Female Health Support – заборавете на менструални болки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top