CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Echinacea | Ехинацеа – За одржување на здрав црн дроб

Други производи

 • Brahmi Chyawanprash – Брахми Чуампраш

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

 • Ајурведа – Прирачник за здрав живот од м-р др. Викрам Чаухан

  300 ден

Echinacea | Ехинацеа – За одржување на здрав црн дроб

Ехинацеа е 100 % природен производ, чист 500 милиграмски екстракт од билката Andrographis paniculata. Оваа билка помага за одржување на здрав црн дроб и го поддржува варењето и прочистувањето на телото. Ја поддржува одбраната на телото, имунолошкиот систем и помага за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта. Го поддржува метаболизмот на гликозата.

1.090 ден

Опис

Ехинацеа е 100 % природен производ, чист 500 милиграмски екстракт од билката Andrographis paniculata.

Билката Andrographis paniculata ги дава следните бенефити:

 1. Помага за одржување на здрав црн дроб и го поддржува варењето и прочистувањето на телото.
 2. Го поддржува природниот имунитет на телото. Придонесува за отпорност на организмот, особено на респираторниот тракт.
 3. Придонесува за поголема отпорност на организмот за време на предменструалниот циклус. Помага за олеснување на симптомите на менопаузата. Помага за одржување на мобилноста и флексибилноста на зглобовите.
 4. Ја поддржува одбраната на телото, имунолошкиот систем.
 5. Помага за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта. Го поддржува метаболизмот на гликозата.
 6. Andrographis paniculata содржи големо количество на природни антиоксиданси и помага во зајакнување на имунитетот на организмот.
 7. Andrographis paniculata ја поддржува физиолошката одбрана на организмот.
 8. Ја поддржува функцијата на респираторниот тракт.

Состав:

Едно пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1. Echinacea Andrographis paniculata 500 мг

Дoзирање – 1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Echinacea | Ехинацеа – За одржување на здрав црн дроб”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top