CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Digestion Support | Поддршка при дигестија

Други производи

 • Go Richh Hair Oil | Масло за коса

  990 ден

 • Brahmi Chyawanprash – Брахми Чуампраш

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

Digestion Support | Поддршка при дигестија

Дигестивна поддршка (Digestion support) е мешавина од уникатни билки опишани во Ајурведата како најдобри дигестиви. Билките како харитаки, фенел, кумин и пипер ја одржуваат функцијата на цревата и гастроинтестиналниот систем.

1.090 ден

Опис

Дигестивна поддршка (Digestion support) е мешавина од уникатни билки опишани во Ајурведата како најдобри дигестиви. Билките како харитаки, фенел, кумин и пипер ја одржуваат функцијата на цревата и гастроинтестиналниот систем. Овие сложени проблеми со дигестијата според Ајурведата, се одговорни за речиси сите болести. Ако сè е во ред со дигестивниот систем, тогаш Дигестивна поддршка придонесува кон правилната асимилација на хранливите состојки во телото.

Билки во Дигестивна поддршка: Дигестивната поддршка е сосем природна формулација без дополнителни хемикалии. Состојките често се користат во ајурведскиот медицински систем уште од 5000 годинa п.н.е., без несакани ефекти.

Emblica officinalis:

 1. Благопријатно делува на желудникот и придонесува за здравјето на дигестивниот тракт.
 2. Го поддржува гастроинтестиналното здравје, го помага варењето и ја одржува функцијата на цревата.

Piper longum:

 1. Го поддржува варењето на храната и нејзината апсорпција.

Foeniculum vulgare:

 1. Го поддржува апетитот, варењето и елиминацијата. Го поддржува здравјето на дигестивниот тракт.

Едно пакување содржи 60 капсули од по 600 мг.

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1 Амла Emblica officinalis 100 мг
2 Харитаки Terminalia chebula 100 мг
3 Бахера Terminalia bellerica 100 мг
4 Соунф Foeniculum vulgare 100 мг
5 Даниа Coriander sativum 100 мг
6 Пипали Piper longum 50 мг
7 Јеепак Cyminum cuminum 50 мг

 

Начин на употреба
1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Digestion Support | Поддршка при дигестија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top