CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Dia-Beta Plus | Дијабета Плус

Други производи

 • Go Richh Hair Oil | ЗА СИЛНА И УБАВА КОСА

  Original price was: 990 ден.Current price is: 693 ден.

 • Брахми Чаванпраш – ајурведски производ за имунитет и меморија

  Brahmi Chyawanprash – ЗА ПОСИЛЕН ИМУНИТЕТ

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Проблемите со прекумерна тежина, слаб метаболизам, подуеност и отоци реши ги на природен начин.

  Stholyantak Churna | СЛАБЕЈТЕ ПРИРОДНО

  1.090 ден

Dia-Beta Plus | Дијабета Плус

Dia-beta plus е чиста билкина формулација без дополнителни хемикалии. Состојките често се користени (без несакани ефекти) во ајурведскиот медицински систем уште од 5000 година п.н.е.за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта.

1.090 ден

Опис

Овој продукт ги има своите корени во Ајурведата, индискиот древен здравствен систем од билки, според кој рамнотежата на трите енергии: Вата, Пита и Кафа (кинетичката, термалната и потенцијалната енергија) во телото е состојба ослободена од болести. Спротивно на тоа, нарушената рамнотежа предизвикува болести. Нерамнотежата на Вата и Кафа во Ајурведата се смета за главна причина за предизвикувањето на шеќерната болест.
Dia-beta plus е чиста билкина формулација без дополнителни хемикалии. Состојките често се користени (без несакани ефекти) во ајурведскиот медицински систем уште од 5000 година п.н.е за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта.

Билките кои ги содржи овој препарат се добри за:

Momordica charantia

 1. Помага за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта.

Withania somnifera

 1. Содржи големо количество на природни антиоксиданти со што помага во одржување на целокупното здравје.
 2. Помага да се одржи оптимална издржливост.
 3. Помага во зајакнување на имунитетот на организмот.
 4. Го зајакнува телото во отпорност од стрес.
 5. Го подржува нормалното спиење.
 6. Помага да се чувствувате поенергични.
 7. Придонесува во одржување на женските полови органи.
 8. Ја поддржува сексуалната функција кај мажите.

Начин на употреба: 1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Едно пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1 Гурмаар Gymnema sylvestrae 150 мг
2 Карела Momordica charantia 150 мг
3 Саптранги Salacia oblonga 50 мг
4 Визаисаар Pterocarpus marsupium 50 мг
5 Ашваганда Withania somnifera 50 мг
6 Тулси Ocimum sanctum 50 мг

не треба да се надминува препорачаната доза.

Oвој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dia-Beta Plus | Дијабета Плус”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top