CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Detox Tea | Детокс Чај

Други производи

 • Kumari Saar | Кумари Саар

  1.240 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

 • Ајурведа – Прирачник за здрав живот од м-р др. Викрам Чаухан

  300 ден

 • Arjun Tea | Арјун Чај

  1.090 ден

Detox Tea | Детокс Чај

✓ Помага во работата на црниот дроб и го подобрува апетитот.
✓ Ги штити клетките на телото преку своите антиоксидантни својства.
✓ Го помага здравјето на срцето и помага во одржување на функцијата на срцето.

1.090 ден

Опис

Detox tea претставува комбинација од чисти билкини состојки опишани во древните ајурведски текстови кои ја помагаат работата на црниот дроб и одржуваат нормално ниво на гликоза.

Boerhavia diffusa:

 1. Благотворно влијае на срцето и кардиоваскуларниот систем.
 2. Помага за одржување на нормално ниво на гликоза.

Terminalia Arjuna:

 1. Помага во работата на црниот дроб и го подобрува апетитот.
 2. Ги штити клетките на телото преку своите антиоксидантни својства.
 3. Го помага здравјето на срцето и помага во одржување на функцијата на срцето.

Elettaria cardamomum:

 1. Помага за одржување на имунитетот.
 2. Ја поддржува кардиоваскуларната функција.

Detox tea се прави според бистрите ајурведски начини на третирање. Продуктот се состои од безбедни билки кои се користат во Ајурведата уште од древните времиња. Ајурведата, древниот индиски здравствен систем, се практикува во Индија повеќе од 5 000 години. Користејќи билки, минерали, правилна исхрана, прочистување и пред сè, соодветен начин на живеење.

Концептот на Детокс теа е заснован врз подготовките опишани во Ајурведата како „Кшеер пак”, т.е. вриење на билките во млеко и вода за да се добијат течни растворливи (во вода и маснотии) екстракти од нив, всушност, да се извлече нивната максимална полза.

Производите на Планет Ајурведа се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Начин на приготвување:
1. Во сад ставете една шолја млеко (250 ml) и една шолја вода (250 ml),
2. Ставете 5 g Детокс теа (рамна кафена лажичка),
3. Оставете да врие на пониска температура и одвреме навреме промешувајте,
4. Оставете да врие додека смесата не се преполови, односно додека не стане една шолја,
5. Без цедење испијте го прекрасниот напиток.

Дозирање: една чаша Детокс чај два пати на ден

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Секое пакување содржи 125 гм чај.

Секои 5 грама содржат:

бр Индиско име Латинско име Количина
1. Arjuna Terminalia arjuna 1.00 gm
2. Punarnava Boerhavia diffusa 0.60 gm
3. Taruni Rosa centifolia 1.00 gm
4. Dalchini Cinnamon tamala 0.40 gm
5. Chhoti Elaichi Elettaria cardamom 0.40 gm
6. Bhumi Amla Phulluanthus niruri 0.80 gm
7. Saunf Foeniculum vulgare 0.40 gm
8. Bari Eliachi Ammomum subulatum 0.40 gm

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Detox Tea | Детокс Чај”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

 • Kumari Saar | Кумари Саар

  1.240 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

 • Ајурведа – Прирачник за здрав живот од м-р др. Викрам Чаухан

  300 ден

 • Arjun Tea | Арјун Чај

  1.090 ден

Име

Go to Top