CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Curcumin | Куркумин – Антиинфламаторно и антибактериско дејство

Други производи

 • Brahmi Chyawanprash – Брахми Чуампраш

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

 • Ајурведа – Прирачник за здрав живот од м-р др. Викрам Чаухан

  300 ден

Curcumin | Куркумин – Антиинфламаторно и антибактериско дејство

Curcuma longa е растение кое личи на ѓумбирот и било употребувано во aјурведската наука за здравјето на човекот со векови наназад. Но, во последните неколку години невообичаените особини на curcumin-от научно се докажуваат и се зголемува употребата на оваа билка.

1.090 ден

Опис

Curcuma longa е растение кое личи на ѓумбирот и било употребувано во aјурведската наука за здравјето на човекот со векови наназад.

Curcuma longa се препорачува за:

 1. Придонесува за поттикнување на апетитот.
 2. Помага за одржување на здравјето на зглобовите и коските
 3. Помага за одржување на здравјето на црниот дроб.
 4. Го поддржува здравјето на кожата.
 5. Содржи природни антиоксиданси и помага за зајакнување на имунитетот на организмот.
 6. Ја поддржува функцијата на срцето и циркулацијата на крвта.
 7. Помага за одржување на здравјето на белите дробови и респираторниот тракт.
 8. Ја поддржува функцијата на нервниот систем

Едно пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Состав:

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1. Curcumin Curcuma longa 500 мг

Начин на употреба 
1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Curcumin | Куркумин – Антиинфламаторно и антибактериско дејство”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top