CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Brahmi Chyawanprash – Брахми Чуампраш

Други производи

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

 • Ајурведа – Прирачник за здрав живот од м-р др. Викрам Чаухан

  300 ден

 • Arjun Tea | Арјун Чај

  1.090 ден

Brahmi Chyawanprash – Брахми Чуампраш

Brahmi Chyawanprash е ајурведски додаток направен со 47 различни чисти и природни билки и минерали и е богат со витамин Ц. Неговата употреба помага во избегнување на многу болести преку неговите имуномодулаторни ефекти и својства за подмладување.

1.470 ден

Опис

Постои приказна зад подготовката на Chyawanprash која јасно ги објаснува неговите придобивки и потенцијал. Во зелените долини на древна Индија, живееше мудар старец наречен Чуаван. И покрај неговото огромно знаење и длабока духовност, телото на Чуаван почна да ослабува, згаснувајќи ја виталноста што некогаш светеше од неговите очи. Барајќи да го врати своето здравје, Чуаван длабоко медитираше, повикувајќи ги духовите на шумата да му откријат лек. Според легендата, духовите го водеа кон скриена градина каде што мистичниот плод амалаки ја ширеше својата етерична миризба. Користејќи го овој плод, заедно со мешавина од преку четириесет подмладувачки билки и зачини што му ги шепнуваше самата шума, Чуаван создаде моќно билно желе. Така беше роден Brahmi Chyawanprash.
Од билките кои се користат во оваа билна формулација ќе ги добиете следните бенефити:
Sida cordifolia има значителни антиоксидативни својства и го подржува имунитетот.
Piper longum, Terminalia chebula и Tinospora cordifolia го зајакнуваат имунолошкиот систем и ја зајакнуваат природната одбрана на телото.
Emblica officinalis и Cinnamomum zeylanicum го подржуваат имунолошкиот систем.
Rubia cordifolia го подржува имунолошкиот систем и има значителни антиоксидативни својства.
Начин на употреба
Од 15 до 25 грама три пати на ден.
Секое пакување е од по 500 г.
не треба да се надминува препорачаната доза.
овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна
производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Brahmi Chyawanprash – Брахми Чуампраш”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top