CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Brahmi | Брахми

Други производи

 • Go Richh Hair Oil | ЗА СИЛНА И УБАВА КОСА

  Original price was: 990 ден.Current price is: 693 ден.

 • Брахми Чаванпраш – ајурведски производ за имунитет и меморија

  Brahmi Chyawanprash – ЗА ПОСИЛЕН ИМУНИТЕТ

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Проблемите со прекумерна тежина, слаб метаболизам, подуеност и отоци реши ги на природен начин.

  Stholyantak Churna | СЛАБЕЈТЕ ПРИРОДНО

  1.090 ден

Brahmi | Брахми

Капсулите Брахми се 100 % вегетеријански и природен производ за подобрување на меморијата и концентрацијата.

Капсулите се полнети со екстракт од билката Bacopa monnieri и се полнети во вегетеријански капсули, што ги прави еден високо квалитетен производ. Спротивно на многуте производители кои користат само прав од билката и полнат желатински капсули.

1.090 ден

Опис

Брахми е традиционална билка од Индија која во ајурведската медицина се употребува повеќе од 5000 години, заради своите својства кои ја подобруваат меморијата и концентрацјата.

Брахми своето име го добила од богот Brahma кој е еден од трите богови на хинуисистичкото свето тројство, кој според верувањата на хиндусите е творецот кој го создал светот и сите живи суштества.

Брахми е ниско растение со зелени ливчиња и мали бели цветови. Расте во мочуришта или влажни места низ Индија, Кина, Непал, па дури и во Флорида и Хаваи.

Билката се користи кај вообичаената заборавливост поради стресниот начин на живот. Значи, секој може да ја користи.

1. Помага во подобрување на концентрацијата и меморијата.
2. Помага во одржување на меморијата при стареење и да ја заштити

функцијата на логичното размислување.
3. Содржи големо количество на природни антиоксиданси и помага

при заштита на мозочните клелии од уништувачкото својство на слободните радикали.


Начин на употреба

1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Состав: 

Едно пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1. Brahmi Bacopa monnieri 500 мг

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Brahmi | Брахми”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top