CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Boswellia Curcumin | Босвелија Куркумин

Други производи

 • Brahmi Chyawanprash – Брахми Чуампраш

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

 • Ајурведа – Прирачник за здрав живот од м-р др. Викрам Чаухан

  300 ден

Boswellia Curcumin | Босвелија Куркумин

✓ Boswellia Serrata го одржува здравјето на зглобовите, мускулите и коските.
✓ Ја одржува функцијата на цревата и придонесува за здравјето на дигестивниот тракт.
✓ Го поддржува здравјето на белите дробови.
✓ Ја поддржува функцијата на срцето и помага во одржувањето на нормално ниво на холестерол во крвта.
✓ Го поддржува здравјето на гастро-интестиналниот тракт.
✓ Го поддржува женското полово здравје, помага за регулирање на менструалниот систем.

1.090 ден

Опис

Овој производ на Планет Ајурведа е еден од најефикасните комбинации на билки.

Овој производ се состои од две билки (Boswellia Serrata, Curcuma longa) кои синергетски делуваат и од нив ќе ги добиете следните бенефити:

Boswellia Serrata:

 1. Boswellia Serrata го одржува здравјето на зглобовите, мускулите и коските.
 2. Ја одржува функцијата на цревата и придонесува за здравјето на дигестивниот тракт.
 3. Го поддржува здравјето на белите дробови.
 4. Ја поддржува функцијата на срцето и помага во одржувањето на нормално ниво на холестерол во крвта.
 5. Го поддржува здравјето на гастро-интестиналниот тракт.
 6. Го поддржува женското полово здравје, помага за регулирање на менструалниот систем.

Curcuma longa:

 1. Придонесува за поттикнување на апетитот.
 2. Помага за одржување на здравјето на зглобовите и коските.
 3. Помага за одржување на здравјето на црниот дроб.
 4. Го поддржува здравјето на кожата.
 5. Содржи природни антиоксиданти и помага за зајакнување на имунитетот на организмот.
 6. Ја поддржува функцијата на срцето и циркулацијата на крвта.
 7. Помага за одржување на здравјето на белите дробови и респираторниот тракт.
 8. Ја поддржува функцијата на нервниот систем.

Начин на употреба 
1-2 капсули еднаш до два пати на ден 

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Состав:

Едно пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1. Shallaki Boswellia serrata 250mg
2. Curcumin curcuma longa 250mg

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Boswellia Curcumin | Босвелија Куркумин”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top