CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Ashwagandha | Ашваганда – Повеќе енергија, помалку стрес

Други производи

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

 • Ајурведа – Прирачник за здрав живот од м-р др. Викрам Чаухан

  300 ден

 • Arjun Tea | Арјун Чај

  1.090 ден

Ashwagandha | Ашваганда – Повеќе енергија, помалку стрес

Откријте ги придобивките на Ашваганда – моќниот адаптоген и решението за стресот. Нашата ајурведска билка нуди поддршка за енергија, имунологија и здравје на срцето. Истражете ги сите природни придобивки и подобрувајте го своето здравје со Ашвагандха.

1.090 ден

Опис

Надминете го стресот и подигнете го нивото на енергија, тоа веројатно Ви звучи неспојливо но не само што не е невозможно туку овие придобивки се можеби најважните кои можете да ги почуствувате со користење на овој производ. Позната како зимска цреша и индиски жен-шен, ашвагандата е една од најзначајните билки во ајурведскиот медицински систем, што датира повеќе од 3 000 години. Нејзиното санскритско име ашваганда буквално значи „тоа што го поседува мирисот на коњ”, и е така наречено, бидејќи ги поседува снагата и моќта на коњот.

Листа на придобивки од Ашваганда:

1. Го заштитува ткивото од повреди.
2. Содржи големо количество на природни антиоксиданти со што помага во одржување на целокупното здравје.
3. Ја зајакнува отпорноста на телото на стрес и помага го надминете стресот.
4. Го поддржува нормалното спиење.
5. Помага да се одржи оптималната стамина и да го подигнете нивото на енергија.
6. Помаага да се чувствувате поенергични.
7. Помага во одржување на здравјето на женските полови органи.
8. Ја поддржува сексуалната функција кај мажите.

Начин на употреба
1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Состав:

Секое пакување содржи по 60, 500 милиграмски капсули.

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1. Ashwagandha Withania somnifera 500 мг

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Најчесто поставувани прашања:

Прашање: За колку време ќе имам резултут од користење на Ашваганда?

Одговор:Искуството од користење Ашваганда покажува дека со негово редовно користење првичните придобивки се чуствуваат во период од неколку дена до неколку недели.

Прашање: Зошто цената на Ашваганда од Планет Ајурведа е 1090 ден?

Одговор: На пазарот во Македонија ќе најдете повеќе производители на Ашваганда и сите се со различна цена, бидејки сите имаат различна количина на Ашваганда во самиот производ. Ашваганда од Планет Ајурведа е производ кој се состои од 500мг чист екстракт од коренот на билката Ашваганда (Withania somnifera).

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Ashwagandha | Ашваганда – Повеќе енергија, помалку стрес”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top