CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Arjuna | Арјуна – За здраво срце

Други производи

 • Brahmi Chyawanprash – Брахми Чуампраш

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

 • Ајурведа – Прирачник за здрав живот од м-р др. Викрам Чаухан

  300 ден

Arjuna | Арјуна – За здраво срце

✓ Помага во одржување на функцијата на срцето.
✓ Помага во работата на црниот дроб.
✓ Ги штити клетките во телото преку своите антиоксидантни својства.

1.090 ден

Опис

Ајурведската кардиозаштитна ботаничка вредност, користена во Ајурведата уште пред 2 500 години.
Терминалиа aрјуна е богат природен извор на коензимот Q10, кој е баран нутриент од страна на срцето заради неговите енергетски потреби. Кората е богата со сапонис, природни антиоксиданти, галична киселина, елагична киселина, олигомерични проантоцианидични комплекси, фитостероли. Терминалиа арјуна содржи специфични медицинско-активни состојки, имено, тритерпин гликосиди како арџунетосиди I, II, III и IV, арџунин и арџунетин.

1. Помага во оддржување на функцијата на срцето.

2. Помага во работата на црниот дроб и го подобрува апетитот.

3. Ги штити клетките во телото преку своите антиоксидантни својства.

Состав:

Секое пакување содржи по 60 капсули од по 500мг.

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1. Arjuna Terminalia arjuna 500 мг

Начин на употреба 
1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Arjuna | Арјуна – За здраво срце”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top