CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Amalaki Rasayan | Амалаки Расајан

Други производи

 • Brahmi Chyawanprash – Брахми Чуампраш

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

 • Ајурведа – Прирачник за здрав живот од м-р др. Викрам Чаухан

  300 ден

Amalaki Rasayan | Амалаки Расајан

Билката Амалаки благопријатно делува на желудникот и придонесува за здравјето на дигестивниот тракт. Таа го поддржува гастроинтестиналното здравје, го помага варењето и ја одржува функцијата на цревата.

1.090 ден

Опис

Капсулите Амалаки Расајан се 100% природен екстракт од билката. Emblica officinalis.  Таа е богата со витамин C, калциум, железо, аминокиселини и многу други витамини, минерали. Билката Амалаки благопријатно делува на желудникот и придонесува за здравјето на дигестивниот тракт. Таа го поддржува гастроинтестиналното здравје, го помага варењето и ја одржува функцијата на цревата.

Споредба на Амалаки со други извори на витамин Ц:

Бр. Име на растение Витамин Ц
1 Амалаки 625 – 930 mg
3 Амруд (гуава) 160 mg
4 Даниа леавес (зелен коријандер) 135 mg
5 Кају (бадем) 88 mg
6 Зелка 85 mg
7 Папаја 57 mg
8 Карфиол 56 mg
9 Ананас 39 mg
10 Портокал 30 mg
11 Лимон 26 mg

 

Состав:

Секое пакување содржи 60 капсули од по 500мг.

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1. Amalaki Emblica officinalis std. ext. 500 mg

Начин на употреба
1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Amalaki Rasayan | Амалаки Расајан”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top