CHANGE YOUR LIFESTYLE.

Home » Продукти » Aller G Care | Алер Г Грижа

Други производи

 • Brahmi Chyawanprash – Брахми Чуампраш

  1.470 ден

 • Алое Вера кое е најчисто на пазарот во Македонија. Производ кој се користи за детоксификација на телото, одстранување на сувост на кожата или пак за било какви оштетувања на кожата, лузни, акни, изгореници и е одличен имуно модулатор.

  Kumari Saar | Алое Верa – зајакнете го имунитеот

  1.240 ден

 • Stholyantak Churna | Столијантак Чурна

  1.090 ден

 • Ајурведа – Прирачник за здрав живот од м-р др. Викрам Чаухан

  300 ден

Aller G Care | Алер Г Грижа

✓ Помага во одржување на ефикасноста на имунолошкиот систем.
✓ Има значајно антиоксидативно дејство.
✓ Помага во одржување на здравјето со неговите антиоксидативни својства.

1.090 ден

Опис

Алер – Г Грижа претставува мешавина од уникатни билки кои во Ајурведата се опишани уште во древните Ајурведски книги. Билките во овој производ заедно дејствуваат на синергетски начин и помагаат при:

1. Помага во одржување на ефикасноста на имунолошкиот систем.
2. Има значајно антиоксидативно дејство.
3. Помага во одржување на здравјето со неговите антиоксидативни својства.

Состав:

Секое пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Бр. Индиско име Ботаничко име Користени делови Количина
1 харидра Curcuma longa екстракт 200 мг
2 неем Azadiracha indica екстракт 200 мг
3 шириш Albezzia lebbock екстракт 100 гм
4 ашваганда Withania somnifera екстракт 100 гм

Начин на употреба
1-2 капсули еднаш до два пати на ден

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна.

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Aller G Care | Алер Г Грижа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби те интересира

Име

Go to Top